HOMETrening siłowy pod okiem eksperta

Trening siłowy pod okiem eksperta

Lekarstwa na zachowanie wiecznej młodości poszukiwano już w czasach starożytnych. Pod dziś dzień jednak nie udało się pokonać śmierci, a również starość jest tematem tabu w obecnych czasach kultywujących młodość i witalność. Chociaż modna zaczyna się stawać medycyna estetyczna, pojawiają się coraz lepsze kosmetyki oraz preparaty w aptekach, które mają zatrzymywać czas, to jednak wszystko to drogi na skróty. Na dłuższą metę są w dodatku kosztownym i mało skutecznym rozwiązaniem. Co zatem zrobić, żeby jednak zwiększyć swoje szanse na to, że starość nie będzie bolesna, nie będzie wiązała się z chorobami i utratą atrakcyjności. Trudno jest znaleźć sposób na to, żeby po latach zaniedbań odzyskać figurę z czasów młodości.

trening

Problematyczne jest to przy tym nie tylko dla panów, ale przede wszystkim kobiet, zwłaszcza tych po ciąży. Z wiekiem metabolizm zwalnia, co również nie sprzyja utrzymaniu wagi idealnej. Co robić? Chociaż trudno jest zmuszać się do kolejnych wyrzeczeń, trzeba się przekonać do zmniejszenia porcji żywieniowych. Trening siłowy będzie kolejnym idealnym wyborem – zwłaszcza, gdy trenujemy pod okiem eksperta, na profesjonalnej siłowni. Warto też na pewno zainteresować się bardziej zrównoważoną dietą.

Słodycze, tłuste produkty, mięso, wszystko to tuczy, jeśli więc nawet nie wykluczy się tych produktów całkowicie z diety, to dobrze jest je chociaż w jakimś stopniu ograniczyć. Sama dieta to jednak mało. W końcu wraz z utratą wagi, szczególnie przy radykalnych dietach cud, na poważne niebezpieczeństwo narażona jest też sama skóra, wiotczeje i traci jędrność. Koniecznie więc zatroszczyć się trzeba o odpowiednie kosmetyki, ale również i o dawkę ruchu. Osoby z nadprogramowymi kilogramami niestety dość trudno jest zmotywować do wysiłku. Właśnie dlatego w ich przypadku idealnym rozwiązaniem będzie trening personalny. Zajęcia odbywają się najczęściej na siłowni, a trener nie tylko przygotowuje zestawy ćwiczeń na każde zajęcia, ale również i czuwa nad ich przebiegiem oraz ustala ich intensywność i częstotliwość. Efekty widać zazwyczaj już po kilku tygodniach.